eitaa logo
forsatpress
94 دنبال‌کننده
0 عکس
0 ویدیو
0 فایل
پایگاه خبری فرصت پرس
مشاهده در ایتا
دانلود
موسیقی ایران در یک سمپوزیوم جهانیبه گزارش خبرنگار فرصت پرس : به نقل از خبرآنلاین، دامون شش بلوکی نوازنده، پژوهشگر و مدرس موسیقی نواحی ایران که طی سال‌های اخیر در رویدادها و فستیوال‌های مختلف موسیقی کشورمان به‌عنوان شرکت‌کننده یا عضو هیات داوران حضور موثری داشته از حضور خود و تعدادی دیگری از محققان و پژوهشگران ایرانی در سمپوزیوم بین‌المللی فرهنگ، ادب و هنر اقوام ترک جهان در منطقه ارزنجان ترکیه طی روزهای آینده خبر داد و گفت: این فستیوال یکی از مهم‌ترین فستیوال‌ها و رویدادهای مهم حوزه فرهنگ شناسی و موسیقی اقوام ترک جهان است که طی روزهای هفدهم تا بیست و یکم مهرماه سال جاری در منطقه ارزنجان ترکیه با مدیریت علمی پرفسور علی کافکاسیالی و حضور پیشکسوتان، دانشمندان و هنرمندان شناخته شده این حوزه فرهنگی در جهان برگزار می‌شود. وی افزود: تمرکز روی حوزه‌های مختلف اتنوموزیکلوژی، ادبیات، موسیقی فولکلور و ارائه مقاله‌های مختلف در بخش‌های تطبیق فرهنگ‌ها با حضور ۵۰۰ مهمان دعوت شده و ۳۵۰ مهمان آنلاین در قالب ۴۰۰ سمینار و ۲۰۰ میز تخصصی بخش‌های مختلف سمپوزیوم بین‌المللی فرهنگ و ادب و هنر اقوام ترک جهان را تشکیل می‌دهند. بنده هم علاوه بر مسئولیت اجرایی که به عهده دارم با ارائه مقالاتی چون «بررسی رپرتوار موسیقی قشقایی و ترکان جنوب»، «مقایسه تطبیقی جنبه‌های ملودیک و سازشناسی عاشیق‌های جنوب ایران با زنجیره‌های موسیقی اقوام ترک از چین تا حوزه اروپای شرقی» و همچنین مبحث مهم لالایی‌ها با تکیه بر آثار مادرم به عنوان یک نکته مهم در فرهنگ بشری که دربرگیرنده اشتراکات بسیار زیادی در تمام دنیاست در سمینار حضور پیدا می‌کند و امیدوارم با مطالبی که ارائه می‌شود بتواند مورد استفاده قرار گیرد.
شرکت بوتاش ترکیه اعلام کرد صادرات گاز ایران به ترکیه متوقف شد
سازمان برنامه و بودجه افزایش نرخ و سقف گاز پتروشیمی ها در بودجه ۱۴۰۲ تکذیب کرد
طرح بزرگ محیط زیستی تصفیه گازوئیل پالایشگاه اصفهان عملیاتی شد
اتمام فاز نخست آبرسانی اضطراری به همدان
فعالیت ۲۵۰ هزار شرکت در انگلیس متوقف شد
علی جودکی / کالاهای صادراتی و وارداتی استان ارزش افزوده بالایی داردبه گزارش خبرنگار فرصت پرس : علی جودکی جلسه کارگروه توسعه صادرات استان مرکزی مهرماه ۱۴۰۱ بیان کرد: در در ۵ ماهه نخست امسال ۴۹۷ میلیون دلار صادرات از استان مرکزی انجام گرفته است که این رقم در نیمه نخست سال به رقم ۵۹۵ میلیون دلار رسید، این درحالی است که صادرات کشور در ۵ ماهه نخست سال به ۲۱ میلیارد دلار رسیده است و ۲۰ درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش داشته است. وی با بیان اینکه به لحاظ ارزشی ۸ درصد و به لحاظ وزنی ۵ درصد صادرات در استان نسبت به سال گذشته رشد داشته است که نشان از ارزشمند شدن کالاهای صادراتی استان دارد، گفت: متوسط قیمت هر تن کالای صادراتی در کشور ۴۷۹ دلار است و این رقم در استان به ۷۸۰ دلار می رسد که حاکی از بالا بودن ارزش افزوده کالاهای صادراتی استان است. وی با تاکید بر اینکه امیدواریم که رقم صادرات استان تا پایان سال به رقم ۱.۵ میلیارد دلار برسیم، گفت: تجربه ثابت کرده است که عموما در نیمه دوم سال میزان صادرات رشد می کند، البته ظرفیت صادراتی استان بیش از این است و اگر مسئله مبدا صادرات حل شود، قطعا میزان رقم صادراتی افزایش می یابد.
واگذاری مزایده‌ای فاضلاب‌؛ چالش سازمان صنایع کوچک به نقل از ایسنا، معاون وزیر صمت و سرپرست صنایع کوچک شرکت شهرک‌های صنعتی ایران با اشاره به دولتی بودن این شرکت و موانع قانونی گفت: علی‌رغم نیاز جدی بخش صنعت به منابع آبی و پساب‌ها، وجود برخی موانع قانونی و از جمله لزوم واگذاری مزایده‌ای فاضلاب‌؛ به یکی از مهم‌ترین چالش‌های سازمان صنایع کوچک […] واگذاری مزایده‌ای فاضلاب‌؛ چالش سازمان صنایع کوچک به نقل از ایسنا، معاون وزیر صمت و سرپرست صنایع کوچک شرکت شهرک‌های صنعتی ایران با اشاره به دولتی بودن این شرکت و موانع قانونی گفت: علی‌رغم نیاز جدی بخش صنعت به منابع آبی و پساب‌ها، وجود برخی موانع قانونی و از جمله لزوم واگذاری مزایده‌ای فاضلاب‌؛ به یکی از مهم‌ترین چالش‌های سازمان صنایع کوچک در این حوزه تبدیل شده است. فرشاد مقیمی، سرپرست سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران شامگاه ۱۹مرداد و در حاشیه سفر به سمنان در جمع خبرنگاران اظهار کرد: تأمین آب واحدهای صنعتی یک چالش مهم و ملی در کشور است که از دو منظر می‌توانیم به آن نگاه کنیم؛ یکی افزایش بهره‌وری واحدهای صنعتی است که بتوانند محصولات خود را با مصرف کمتر آب تولید کنند؛ دوم اینکه بازچرخانی آب را در واحدهای صنعتی دنبال کنیم. مقیمی عنوان کرد: چالشی که در حال حاضر با آن مواجه شده‌ایم این است که وزارت نیرو این فاضلاب‌ها را از طریق مزایده واگذار می‌کند و ما به‌عنوان یک شرکت دولتی امکان حضور در این مزایده‌ها را نداریم. وی تصریح کرد: در حال رایزنی هستیم که این چالش را حل و فصل کنیم و درخواستمان این است که از طریق بهای تمام‌شده فاضلاب این منابع آبی از طریق وزارت نیرو برای تأمین آب واحدهای صنعتی داخل شهرک‌های صنعتی خریداری شود. سرپرست سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران گفت: در مناطقی که با بحران‌های آبی مواجه شده‌ایم، سعی کرده‌ایم اقدامات مختلفی را برای رفع مشکل انجام دهیم؛ از جمله در همین استان سمنان توانستیم توافقاتی را انجام دهیم و بخشی از آب مورد نیاز را تأمین کنیم و بخشی از نیاز ما هم مربوط به داخل شهر سمنان است که این موضوع امروز با استاندار سمنان مطرح شد و امیدواریم در آینده نزدیک این موضوع حل و فصل شود.
به گزارش فرصت پرس به نقل از روابط عمومی بانک مرکزی، مجموع عرضه ارز در سامانه نیما (حواله) تا ساعت ۱۷ امروز (شنبه مورخ ۱۴۰۱.۷.۱۶) معادل ۹۲۵ میلیون دلار و مجموع ارز معامله شده در این سامانه معادل ۱۷۸ میلیون دلار بوده است. گفتنی است، مجموع معاملات روز گذشته در سامانه نیما معادل ۸۵ میلیون یورو بود. همچنین در بازار متشکل ارزی (اسکناس) تا ساعت ۱۷ امروز (شنبه مورخ ۱۴۰۱.۷.۱۶) ۱۳.۳ میلیون دلار با میانگین نرخ ۳۱ هزار و ۵۸۷ تومان و ۸۰۸ هزار یورو با میانگین نرخ ۳۱ هزار و ۶۴۸ تومان به صورت توافقی معامله انجام شد. بانک مرکزی از روز ۲۳ شهریورماه سال جاری و بنا به دستور رییس کل این بانک نسبت به انتشار جزئیات معاملات انجام شده در بازارهای حواله و اسکناس ارز به صورت روزانه اقدام می کند.
کاظم پالیزدار رییس دبیرخانه ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی از اقدامات ستاد سخن گفت : برای نظارت بر خرید های دولتی طرح سامانه تدارک کالای الکترونیکی (ستاد) با هوشمندسازی فرایند مزایده و مناقصات در سطح دولت به دنبال پیشگیری از تحقق مفاسد احتمالی در تمامی وزارتخانه ها و سازمان‌ها می‌باشد. وی افزود: در مبارزه با مفاسد اقتصادی باید مراقبت و دقت کافی انجام شود تا بخش خصوصی خوشنام و سالم کشور که در واقع موتور اصلی حرکت اقتصاد است، با مشکل مواجه نشود و امنیت سرمایه گذاری و فعالیت اقتصادی بعنوان یک ضرورت جدی مورد اهتمام قوای سه گانه باشد. همچنین، با تلاش ستاد وکمک مجلس محترم شورای اسلامی و تصویب ماده ۵۰ قانون احکام دائمی بودجه کشور و همچنین ماده ۹ قانون برنامه ششم توسعه کشور؛ در نظر است اقدامات اساسی در راستای اجرایی نمودن احکام قانون در ارتباط با سامانه ستاد و نظارت بر آن به‌عمل آید. پایان خبر – ف م
بسیاری از خانم ها به خرید طلا و جواهرات علاقه زیادی دارند اما در برخی از موارد فروشنده ها طلای تقلبی یا بدل را به مردم می فروشند. بنابراین خریدار باید در مورد تشخیص طلا و جواهر از انواع بدلیجات داشته باشد تا فریب نخورد. یکی از روش های تشخیص اصل یا بدل بودن طلا استفاده از دستگاه های تست عیار طلا می باشد. امکان دارد افراد سود جو قصد کلاه برداری داشته و با آبکاری ضخیم طلا باقی فلزات بی ارزش را به عنوان طلا به طلافروشان بفروشند در نتیجه این دستگاه می‌تواند از ضرر وزیان همه کسانی که با طلا سروکار دارند جلوگیری کند. شرکت پیشه وران طلایی ارجان تولید کننده دستگاه های عیار سنجی طلا 🎗 🎗 ✨تولیدکننده دستگاه های عیارسنج طلا✨ ■ کاهش چشم گیر ۹۰ درصدی از دزدی ها در این اصناف که علاوه بر حفظ سرمایه مغازه دار کمک به سزایی در راستای حفظ امنیت به نیروی انتظامی میباشد .💫 ■ درصورتی که شی بابالاترین دقت آبکاری طلا شده باشد، این سیستم به راحتی آن را به عنوان غیر طلا تشخیص میدهد نمایش عیار طلا با دقت بالا و تشخیص طلا از بدل خرید یک عدد دستگاه FGA= حفاظت از تمام ثروت شما 💯👌🏽 ⭕دارای ۱سال گارانتی و ۶۰ ماه خدمات پس از فروش ⭕ ● دارای تاییدیه از پارک علم و فناوری .✅ ●گواهی ثبت اختراع.✅ ●گواهی ۹۰۰۱ iso (مدیریت کیفیت) از اداره استاندارد .✅ ●پروانه فنی مهندسی از وزارت صنعت و معدن .✅ کسب مقام اول پژوهشگران برتر .✅ تشخیص طلای آبکاری شده 🟡 کاملا هوشمند و سرعت بالا در تشخیص 🥇 ادرس شرکت : 🔻🔻🔻 خوزستان ،بهبهان، خیابان آصفی پاساژ حافظ طبقه اول ،شرکت پیشه وران طلایی ارجان شماره تماس 📞 : شماره های تماس و واتس آپ ۰۹۱۶۶۷۲۸۴۲۰ ۰۹۳۸۰۲۸۳۸۷۶ ۰۶۱۵۲۷۲۴۳۴۱ instagram.com/Gac_elc www.analyzegold.com