21.74M حجم رسانه بالاست
مشاهده در ایتا
🔶اگر فساد سیستماتیک داشتیم که اختلاسها لو نمیرفت.
➖سیلی رهبر انقلاب به مدعیان فساد در کشور
✅به کانال شیخ قمی بپیوندید
➖➖➖➖
🔴سخنرانی کامل اینجا
🆔 @Tablighgharb
21.64M حجم رسانه بالاست
مشاهده در ایتا
💔اشک مانع تحریف حقایق💔
🧨برای شهداء اگر اشک نریزیم دشمن همه حقایق را تحریف خواهد کرد.
➖لزوم بزرگداشت شهداء دفاع مقدس با اشک
➖با نهضت اشک به ظهور می رسیم!
#شیخ_قمی
@TablighGharb
7.74M حجم رسانه بالاست
مشاهده در ایتا
🔴 آبرومون تو دنیا رفت؟!
🔹دویدن مردم دنبال اتوبوس رونالدو باعث شد خیلی ها بگن این اتفاق آبروی مارو تو دنیا برد، این حرف اگرم درست باشه خیلی جای تعجب نداره چون قبل از این ویدیو هم تصویر خوبی از ایران تو رسانه های جهانی وجود نداشته.
🔹زمانی که فیلمسازهای ایرانی برای رفتن فیلمهاشون تو جشنوارههای جهانی سیاه ترین چهره ممکن رو از ایران و ایرانی به تصویر میکشیدن چهره بینالمللی ایران آسیب دید.
🔹حالا یک سوال؛ چطور انتشار فیلم استقبال از رونالدو رو ضربه به وجهه ایرانی ها میدونیم اما نقدی به فیلمسازهای جشنواره نداریم که تو فیلمهاشون ایرانی یا معتاده یا خلافکاره یا متجاوز!
🔥 @Moohem
💥مراحل نگارش طرح درس
جهت نوشتن یک طرح درس روزانه، مراحل و نکات زیر را به ترتیب رعایت کنید.
1- مشخصات کلی:
ابتدا باید نام درس، موضوع درس، مدت جلسه، شماره طرح درس، نام مدرسه، تعداد دانش آموزان، کلاس و دوره تحصیلی، نام معلم و تاریخ را در بالای صفحه کاربرگ طرح درس نوشته شود.
2- مشخص کردن اهداف کلی، جزیی و رفتاری:
یک معلم آگاه هدفهای کلی و رفتاری موضوعی که قصد تدریس آنرا دارد مشخص مینماید.
1-2. هدفهای کلی: یک هدف کلی، یک عبارت واحد است که وضعیت فراگیر را پس از دریافت یک عمل آموزشی توصیف میکند . بهعبارت دیگر هدفهای کلی آموزشی حاوی نتایجی هستند که معلم انتظار دارد، دراثر آموزشی که به دانش آموزان میدهد و فعالتیهایی از آنها برای یادگیری به عمل میآورند عاید آنان گردد. این قبیل اهداف مهم هستند و در معرض تعبیرهای گوناگون قرار میگیرند.
2-2. هدفهای جزیی: هدفهای کلی قابلیتهایی هستند که قرار است فراگیران پس از گذراندن مجموعهای از تجارب یادگیری کسب کنند و چون این هدفها با واژههای کلی بیان میشوند. معمولاً توضیح بیشتر ضروری است. این توضیح از طریق ارایه مجموعهای از هدفهای جزیی انجام میپذیرد.
3-2. هدفهای رفتاری: پس از مشخص نمودن اهداف کلی و تجزیه آن به اهداف جزیی، اهداف رفتاری مطرح میگردد. هدفهای رفتاری عبارتند از اعمال، رفتارها، حرکات وآثاری که قابل مشاهده کردن، شنیدن، لمس کردن و قابل سنجش باشند. این قبیل اهداف مشخص میسازند که دانش آموزان به هدفهای کلی رسیدهاند. برای طرح هدفهای رفتاری رعایت چهار ویژگی و مخاطب، فعل رفتاری، شرایط و معیار و درجه، ضروری است.
3- وسایل آموزشی:
انتخاب رسانههای مناسب منجربه آموزش مؤثرتر خواهد شد. از یک رسانه آموزشی نمیتوان در همه موقعیتهای آموزشی استفاده کرد. هر موقعیت آموزشی رسانه خاص خود را طلب میکند. بدون توجه به قابلیتهای رسانههای آموزشی در موقعیتهای مختلف، نمیتوان از آنها استفاده مناسبی به عمل آورد.
4- روشهای تدریس:
به منظور نیل به اهداف آموزشی تعیین شده بهرهگیری از روشهای تدریس و الگوهای تدریس متناسب با هدفهای درس و نوع مطالب و بحث، نوع کلاس، تعداد دانش آموزان و غیره روشها و الگوهای خاص مورد استفاده قرار میگیرد.
5- قبل از شروع درس:
پیش از شروع درس جدید چنانچه از قبل تکلیفی برای دانش آموزان تعیین شده است مورد بازدید و بررسی قرار گیرد و برنامههای دیگر با صلاحدید معلم انجام میگیرد.
6- ارزشیابی تشخیصی:
معلم قبل از شروع درس جدید باید اطمینان حاصل کند که دانش آموزان مطالب درس قبل، بهخصوص مطالبی که دانستن آنها برای درس جدید پیش نیاز محسوب میشود را میدانند.. نوع ارزشیابی بستگی به نوع درس و هدفهای درسی میتواند از سئوال شفاهی تا آزمون کتبی متغیر باشد توجه به میزان اطلاعات قبلی دانش آموزان، از این بابت که سطح درس دادن براساس آن تنظیم شود، ضروری است.
7- آماده سازی:
به طورکلی هدف از آمادهسازی عبارت است از تمرکز بخشی حواس فراگیران، معرفی ضمنی غیرمستقیم موضوع درس به ایجاد علاقه و انگیزه و کنجکاوی در دانش آموزان برای یادگیری مطلب جدید.
8- ارائه ی درس:
این قسمت اساس طرح درس را تشکیل میدهد و باید به کاملترین وجه تنظیم گردد. درس جدید باید بر پایه دانستهها و تجارب قبلی دانش آموزان طراحی و ارایه گردد، بطوریکه ارتباط منطقی درس جدید با مرحله آماده سازی حفظ گردد. مطالب ارایه شده باید دارای پیوستگی و نظم منطقی باشد.
9- فعالیتهای تکمیلی:
انتخاب روش برای انجام فعالیتهای تکمیلی به موضوع و هدف درس بستگی دارد. بهعنوان مثال، اگر درسی که ارایه میشود به جمعبندی نیاز دارد معلم باید نوع آن را انتخاب کند، آیا جمعبندی را به طور شفاهی انجام میدهد و یا به صورتهای دیگر و غیره.
10- ارزشیابی تکوینی:
ارزشیابی تکوینی به معنای ارزشیابی در همه مراحل تهیه برنامه است مانند بازدید دفترهای تمرین به منظور رفع اشکالهای موجود.
#طرح_درس
___________________
@Karafarinitollabkhahar
🦋🌸🦋🌸🦋🌸🦋🌸🦋
✅ محتوای ٢ تدریس فوقالعاده با توجه به ساحت های سند تحول بنیادین
🟣 تدریس تمام ساحتی برا درس جانوران بی مهره پایه چهارم
👋 بعد سلام و احوال پرسی و حضور غیاب و ایجاد انگیزه وارد #تدریس بشین. 👋
اول از آفرینش حشرات 🐞 و کلاً جانوران توسط خدا بگین و اینکه چه فایده ای داره و چه مضراتی همون طور که قبلاً گفتم میتونین قرآن رو باز کنین و از آیات مربوط به زنبور عسل 🐝 و... براشون بخونین و موضوع رو به بحث بزارین (اعتقادی و اخلاقی)
یکم حرف میزنین از این موارد و بعدش وارد بازار کار میشین از درآمدزایی 💰 از طریق حشراتی مثل کرم ابریشم 🐛 و زنبور عسل 🐝 و این موارد میگین (اقتصادی)
✔️ از فواید حشرات و موادی که از مثلاً زنبور عسل و بقیه حشرات توی سلامتی آدما استفاده میشه میگین (زیستی و بدنی)⚠️
🟢بعد از زیبایی آفرینش حشرات برا دانش آموزانتون توضیح میدین چه طور نظم و هماهنگی دارن میتونین اینجا از مورچه بگین بهشون (زیبایی، هنر)
وارد بحث اجتماع میشین دوباره به #مورچه 🐜 اشاره میکنین و هماهنگی و مشارکت اونها در رسیدن به اهداف و ربطش میدین به آدما. برا علمی و فناوری هم میتونین دوباره از استفاده متخصصا از حشرات برای درمان 💊 و پزشکی 🧪 و سایر حیطه های علمی بگین.
🟣تدریس ساحتی درس گردش زمین/ علوم دوم
👋 بعد از سلام و احوال پرسی و حضور و غیاب و ایجاد انگیزه وارد تدریس بشین 👩🎓
از زیبایی خلقت خدا در آفرینش زمین🌎 و آسمان 🪐 برا دانش آموزاتون صحبت کنین
میتونین از نماینده کلاس بخواین کتاب قرآن رو بیاره و یا خودتون به همراه بیارین. آیاتی از کلام خدا رو که در مورد آفرینش زمین و آسمان و گردش اون هست براشون بخونین و از اونها بخواین پیرامون آیات خدا تدبر کنن (ساحت اعتقادی)😀
⬅️همین ابتدا میتونین وارد ساحت زیبا شناسی و نظم آسمان و زمین بشین.💡 بچه ها میبینین خدا زمین رو چقدر زیبا خلق کرده ی سیاره کروی شکل که با گردش خودش فصل هارو برامون به ارمغان آورده 💬
نگاه کنین خورشید 🌤رو، فکر میکنین چقدر از ما فاصله داره چطور میشه چند ساعت ⏰ دیگه از پیش ما میره و یهو زمین تاریک میشه؟ 🌒
🗣️راستی میدونستین اینکه ما میتونیم چند فصل رو داشته باشیم؟؟!!
فصل بهار به اون قشنگی ☘️
فصل تابستون جذاب و گرم ☀️
زمستونای با آدم برفی ☃️❄️
و پاییز با خش خش برگهاش. همه اینا از گردش زمینه هاااا 🍂🍁
🌝زمین خوشگل کروی ما 🌎 اگه دور خودش بگرده باعث میشه شب بشه، روز بشه. اما اگه دور خورشید خانوم😀 بگرده چهار فصل رو بوجود میاره. چه نظام آفرینش زیبایی رو خدا خلق کرده. اینطور نیس؟ (ساحت زیبا شناختی)🥰😍
دخترای قشنگم 👧 (یا حالا میتونید بگید پسرای قشنگم 🧑🦱) میدونین خدا با این خلقت قشنگی که داره چقدر به فکر من و شما و بقیه بوده. فصل بهار که میاد عید میشه کلی خرید و دید و بازید داریم بهمون خوش میگذره میریم خونه فامیلا و اشناها مگه نه (ساحت اجتماعی) 👭🤝
فکر کنین ما تابستوناا چون مدرسه تعطیله میتونیم کلی بریم مسافرت✈️🚂🚘، مهمونی. کلی خرید کنیم میوه های خوشمزه تابستونی 🍌🥝
❤ اصلاً برا هر فصلی ی عالمه خرید میکنیم. چون نمیتونیم که لباسای تابستونو فصل زمستون بپوشیم، میشه؟ (ساحت اقتصادی)
دخترای قشنگم میدونستین همین نعمتای خدا باعث شده ذهن دانشمندا کار کنه 🧑💻 و بیان عوض اینکه کلی سوخت مصرف کنن که احتمال داره تموم شه بجاش از انرژی خورشید استفاده کنن برا تولید برق و خیلی کارای دیگه (علمی)💡
تازه ی عالمه فایده هم برا بدن ما داره. از ویتامینی که میتونیم از خورشید بگیریم برا بدن مون ویتامین D و کلی فایده دیگه از نور روز 🌞 گرفته تا آرامش و خواب شب 🌙 (ساحت بدنی، زیستی)
____________________
@Karafarinitollabkhahar
🦋🌸🦋🌸🦋🌸🦋🌸🦋
دفترچه راهنمای ثبت نام آزمون متقاضیان اخذ پروانه کارشناسی رسمی دادگستری سال 1402 - ملاک عمل-28-06-1402_20230920_121350.pdf
حجم:
1.19M
🔮دفترچه راهنماي ثبت نام آزمون
متقاضيان اخذ پروانه كارشناسي رسمي
دادگستري سال 1402👆👆👆
🌐 آغاز ثبتنام آزمون کارشناسی رسمی قوه قضاییه ۱۴۰۲ از امروز
💠 ثبت نام آزمون کارشناسان رسمی دادگستری در تمامی رشتهها از ۲۹شهریور آغاز شد.
ثبت نام این آزمون از ۲۹ شهریور ماه آغاز و تا تاریخ ۵ مهر ادامه دارد.
__________________
@Karafarinitollabkhahar
🦋🌸🦋🌸🦋🌸🦋🌸🦋
famili-1401-01-10.pdf
حجم:
1.1M
✅ طرح درسهای کودک و نوجوان
#کمکیار_خانواده
ــــــــــــــــــــــــ
اهمیت تبلیغ دین برای کودکان و نوجوانان بر کسی پوشیده نیست؛ اما متأسفانه محتوایی مناسب که معارف دینی را با زبانی کودکانه بیان کند و در اختیار مبلغان قرار گیرد کمتر تولید شده است. این طرح درس تلاشی است در جهت تولیدمحتوای متناسب برای مبلغانی که در ایام تبلیغی برای کودکان و نوجوانان کلاس برگزار میکنند. در این کتاب با بیان وظایف کودکان و نوجوانان در همیاری پدرانشان در مسائل اقتصادی آموزشهایی در قالب داستان و بازی و معما بیان شده است.
_________________
@Karafarinitollabkhahar
🦋🌸🦋🌸🦋🌸🦋🌸🦋
1.69M حجم رسانه بالاست
مشاهده در ایتا
🍃🌺🍃
#پست_ویژه
#حسین_کشتی_نجات
🔰خاطرات جالب حاج آقا از پیاده روی کربلا
🌷جوان حدودا ۱۷ ساله ... بعد اومد پیش من و گفت: رفتی به امام حسین علیه السلام بگو: هر چه داشتم و دادم...!
🔹هم این چند تا جمله به اندازه ۱۰۰ جلد کتاب ارزش داره اگر عبرت بگیریم.
✳️ @kelidhaye_zendegani
🍃🍃🍃🍃🍃🍃🍃🌹
آیا میدانید ماجرای شعر مشهور؛
''با آل علی هر که در افتاد ور افتاد'' چیست و این اثر از چه کسی هست؟
این شعر را سید اشرف الدین حسینی (مدیر نشریه نسیم شمال) خطاب به نیکلای اول سزار یا تزار روسیه سرود.......
بعد از اینکه نیکلای فرمان داد که حرم مطهر رضوی (ع) گلوله باران شود وگفت: حرم را زیر و رو میکنم تا ببینم چه کسی جلوی من را میگیرد.......
بحالت مستی توهین میکرد. دین و مذهب ما را نشانه میگرفت.
اما همان شب بطور نامحسوس و بطور معجزه آسایی که هیچ پزشکی علتش را نفهید به درک واصل شد. صبح که منتظر دستورش بودن با جنازه......... روبرو شدند.
اکثریت فرماندهان یا جنون گرفتن یا فرار کردن، بعضیها هم بقدرت اهلبیت سلامالله علیها پیبرده و متاثر شدند.......
در همان روز بطور ناباورانه طبع شعر آقا سید اشرفالدین شعلهور میشود.
شعر کامل را بدین ترتیب سرودند:
دیشب به سرم باز هوای دگـر افتـاد
در خواب مرا سوی خراسان گذر افتاد
چشمم به ضریـح شه والا گهر افتاد
این شعر همان لحظه مرا در نظر افتاد:
*با آلعلی هرکه درافتـاد، ورافتاد*
این قبر غریبُ الغُـرَبا، خسرو طوس است
این قبر مُعین الضعفا، شمس شموس است
خاک در او ملجأ ارواح و نفـوس است
باید ز ره صدق بر این خاک درافتاد
با آل علی هرکه درافتاد، ورافتاد
حـوران بهشتی زده اندر حرمش صف
خیل ملَک از نور، طبقها همه بر کف
شاهـان به ادب در حرمش گشته مشرف
اینجاست که تاج از سر هر تاجوَر افتاد
با آل علی هر که درافتاد، ورافتاد
اولاد علی شافع یوم عرصاتند
دارای مقامات رفیـعُ الدرجاتند
در روز قیامت همـه اسباب نجاتند
ای وای بر آن کس که به این آل درافتاد
با آل علـی هـرکه درافتاد، ورافتاد
کام و دهن از نام علی یافت حـلاوت
گل در چمن از نام علی یافت طراوت
هر کس که به این سلسله بنمود عداوت
در روز جزا جایگهش در سقر افتاد
با آل علی هرکه درافتاد ورافتاد
هرکس که به این سلسله پاک جفا کرد
بد کرد و نفهمید و غلط کرد و خطا کـرد
دیدی که یزید از ستم و کینه چهها کرد
آخر به درک رفت و به روحش شرر افتاد
با آل علی هرکه درافتاد ورافتاد
ای قبله هفتم که تویی مظهر یاهو
ای حجت هشتم که تویی ضامن آهو
ما جمله نمـودیم به سوی حرمت رو
از عشق تو در قلب و دل ما شرر افتاد
*با آلعلی هرکه درافتاد، ورافتاد*
✅ داوطلبانی که در گزینش مردود شدید.
#ویژه_آزمون_آموزگار_ابتدایی
✅ داوطلبانی که صلاحیتهای عمومی (گزینش آنان مورد تایید قرار نگرفته و در ستون وضعیت قبولی کارنامه اعلام نتایج نهایی با کد ۱۹ مشخص شده ضروری است از تاریخ ۱۴۰۲/۷/۱۰ لغایت تاریخ ۱۴۰۲/۹/۱۰ ضمن مراجعه حضوری به هسته گزینش استان محل ارزیابی شده خود نسبت به ارائه درخواست کتبی تجدید نظر اقدام نموده و مراحل بررسی پرونده خود در فرایند تجدید نظر را از هسته مزبور پیگیری نمایند. بدیهی است عدم ارائه درخواست تجدید نظر در مهلت زمانی مذکور به منزله انصراف تلقی شده و به مراجعات و درخواست های پس از تاریخ ۱۴۰۲/۹/۱۰ ترتیب اثر داده نخواهد شد همچنین هسته های گزینش از پذیرش اعتراضات داوطلبان قبل از تاریخ ۱۴۰۲/۷/۱۰ به دلیل همزمانی فرایندهای اجرایی آزمونهای استخدام دبیری و دانشگاه فرهنگیان معذور هستند.
____________________
@Karafarinitollabkhahar
🦋🌸🦋🌸🦋🌸🦋🌸🦋