eitaa logo
موسسه شیعه شناسی
111 دنبال‌کننده
65 عکس
9 ویدیو
0 فایل
#موسسه_شیعه_شناسی 📌ساعت کار موسسه: ⏰ 8:00-14:00 ☎ 02536607678 کانال تلگرام: t.me/The_institute_for_shia_studies فروش کتاب: @mkazarm 👈معرفی آثار t.me/The_institute_for_shia_studies/301 سایت موسسه شیعه شناسی: www.shistu.org
مشاهده در ایتا
دانلود
🚩 گفت وگوی رئیس موسسه شیعه شناسی با خبرگزاری ابنا با عنوان: شیعه‌شناسی؛ الزامات و تجربه‌ها در این نشست که در محل موسسه شیعه شناسی برگزار شد، علاوه بر حجت الاسلام والمسلمین دکتر محمود تقی زاده داوری، حجج اسلام دکتر مهدی فرمانیان، معاون علمی و فرهنگی مجمع جهانی اهل بیت علیهم السلام و دکتر احمد بهشتی مهر، معاون پژوهش موسسه شیعه شناسی نیز حضور داشتند.
حجم رسانه بالاست
مشاهده در ایتا
🚩 سخنان کوتاه استاد ارجمند، دکتر محمد لگنهاوزن در مراسم ترحیم درگذشت والده مرحومه ایشان 🔸 والده مرحومه دکتر لگنهاوزن که یک بانوی موحد مسیحی بود، هفته گذشته در نیویورک دارفانی را وداع گفت و پیکرش روز جمعه به خاک سپرده شد. 🔸 روز یکشنبه ۳۱ اردیبهشت ماه، مراسمی در سالن شهید مطهری دانشکده الهیات دانشگاه قم برپا و جمعی از دوستان و شاگردان دکتر لگنهاوزن (از دانشگاه قم و موسسه شیعه شناسی) برای عرض تسلیت در این مراسم حضور یافتند. 🔸 موسسه شیعه شناسی مجددا مراتب تسلیت خود را خدمت آقای دکتر لگنهاوزن و خانواده محترم شان اعلام داشته؛ صبر و آرامش و توفیقات روزافزون را برای ایشان مسئلت داریم.
🚩 حضور اعضای محترم هیات علمی دانشکده شیعه شناسی دانشگاه ادیان و مذاهب در محل موسسه شیعه شناسی و دیدار با حجت الاسلام والمسلمین دکتر محمود تقی زاده داوری در روز شنبه مورخ ۲۰ خرداد ۱۴۰۲. 🔸 در این دیدار، پس از ارائه یک گزارش و معرفی اجمالی و کوتاه از فعالیت های دانشکده شیعه شناسی دانشگاه ادیان و مذاهب توسط جناب آقای دکتر جاودان، آقای دکتر تقی زاده داوری علاوه بر طرح مباحث و موضوعاتی پیرامون رشته شیعه شناسی، به بیان برخی از مهمترین چالش های کنونی جوامع شیعی در کشورهایی همچون ایران، آذربایجان، بحرین، افغانستان و لبنان پرداختند و مطالعه عمیق، علمی و تامل و ارائه راهکار در این خصوص را وظیفه و رسالت اعضای هیات علمی و پژوهشگران عرصه مطالعات شیعه شناسی دانستند. مطالعه چگونگی عملکرد و توسعه سازمانی جماعت های دیگر شیعی همچون اسماعیلیه آقاخانیه، بهره داودی و خوجه های اثناعشری و همچنین معرفی چند پروژه علمی، به منظور همکاری مشترک، از دیگر محورهای سخنان رئیس موسسه شیعه شناسی بود‌.
🚩 دیدار روسای مرکز فقهی ائمه اطهار علیهم السلام و موسسه شیعه شناسی عصر یکشنبه آیه الله حاج شیخ محمد جواد فاضل لنکرانی، استاد برجسته دروس خارج حوزه علمیه قم، در بیت حجت الاسلام والمسلمین دکتر محمود تقی زاده داوری، استاد شناخته شده حوزه مطالعات اجتماعی در دانشگاه های کشور، حاضر شده و به مدت چهل و پنج دقیقه با ایشان درباره مسایل عمده شیعیان جهان گفتگو کردند. در این دیدار اصلاح و بهبود برخی دروس رشته شیعه شناسی و نیز اصلاح و به کارگیری روش های پژوهشی و مطالعاتی برخی رشته های علمی و تجربی مورد تاکید قرار گرفت. آیه الله فاضل لنکرانی در پایان از رئیس موسسه شیعه شناسی برای تدریس دروس عالی مرکز فقهی ائمه اطهار علیهم السلام دعوت به عمل آورد که مورد پذیرش قرار گرفت، و دوره ای از آثار خود را به دکتر داوری هدیه داد که با هدیه متقابل کتاب استاد داوری به ایشان همراه بود.
گزارشی از فعالیت های علمی موسسه شیعه شناسی از ابتدای تاسیس تاکنون. گزارش اول: کنفرانس ها و نشست های علمی.
🚩 بازدید نماینده رهبر معظم انقلاب در هندوستان از موسسه شیعه شناسی حجت الاسلام والمسلمین مهدوی پور، نماینده رهبر معظم انقلاب اسلامی در هندوستان، روز چهارشنبه ۱۸ مردادماه با حضور در موسسه شیعه شناسی با حجت الاسلام والمسلمین دکتر تقی زاده داوری، رییس موسسه دیدار و گفت وگو کرد. وی در این دیدار ضمن آشنایی با عرصه های فعالیت موسسه، گزارشی از وضعیت شیعیان هندوستان نیز بیان داشت و برای انجام برخی فعالیت های علمی مشترک اعلام آمادگی نمود. پیشنهاد ایشان مورد استقبال قرار گرفت و بنا شد جزئیات آن در جلسه آتی مورد توافق قرار گیرد.
گزارش دوم: مجلات موسسه شیعه شناسی.
گزارش سوم: پژوهش های پایان یافته