eitaa logo
پایگاه اطلاع رسانی شهرداری شمشک دربندسر
216 دنبال‌کننده
1.8هزار عکس
81 ویدیو
1 فایل
مشاهده در ایتا
دانلود
تجهیز واحد آتش نشانی شهر با موتور چهارچرخ با توجه به موقعیت جغرافیایی شهر شمشک دربندسر و نیاز به واکنش سریع در مواقع بحران، یک دستگاه موتور چهار چرخ (ATV) برای واحد آتش نشانی شهرداری خریداری شده و در مرحله تجهیز میباشد.
شیر هیدرانت آتش نشانی با هدف افزایش سرعت امداد رسانی در تلخاب دربندسر نصب شد به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شهرداری و شورای اسلامی شهر شمشک دربندسر در راستای تسریع در آبگیری خودروهای آتش‌نشانی و افزایش سرعت امدادرسانی در مناطق پر ازدحام با دسترسی سخت تر در سطح شهر، با همکاری نمایندگی سازمان آب شمشک دربندسر، یک عدد شیر هیدرانت در تلخاب دربندسر نصب شد. نصب شیرهای هیدرانت در راستای افزایش توان عملیاتی آتش‌نشانی است و افزایش آنها زمان دسترسی سریع و زود هنگام خودروهای آتش‌نشانی برای اطفای حریق را افزایش می‌دهد. به دستور شهردار شمشک دربندسر تعداد ۱۰ عدد شیر هیدرانت جدید خریداری شده و در مسیر پر فشار شبکه اصلی آب شهری برای تامین آب خودروهای آتش‌نشانی و استفاده مستقیم در صورت نزدیک بودن محل حریق نصب می‌شود و با توجه به نیاز به شیرهای هیدرانت در مناطق حساس و پرخطر، کار جانمایی کارشناسی ‌شده آنها در دست اقدام است. امکان دسترسی سریع و آسان خودروهای آتش‌نشانی در سطح شهر برای آبگیری و استفاده بهینه از زمان به‌منظور اجرای عملیات در مواقع آتش‌سوزی و بحرانی، یکی از شاخصه‌های مهم در عملیات‌های آتش‌نشانی بوده که در زمان بروز حوادث آتش‌سوزی و کاهش خسارات و تلفات جانی و مالی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و این امکان از طریق نصب شیرهای هیدرانت فراهم خواهد شد.
آغاز عملیات احداث زمین ورزشی سفیدستان از ابتدای تاسیس شهر شمشک دربندسر، یکی از خواسته های اصلی شهروندان در محله سفیدستان، احداث زمین ورزشی در منطقه شش سنگر بوده است. سرانجام با پیگیریهای شهرداری و شورای اسلامی شهر شمشک دربندسر برای رفع مشکلات موجود و بعد از طی مراحل قانونی و انتخاب پیمانکار از طریق سامانه ستاد، پس از سالها انتظار، عملیات احداث زمین ورزشی سفیدستان در زمینی به مساحت ۴۳۵ متر مربع آغاز شد. در فاز اول این پروژه، عملیات زیرسازی، تسطیح و دیوارچینی دور زمین انجام میشود.