eitaa logo
اخبار اداره کل استاندارد فارس
80 دنبال‌کننده
126 عکس
9 ویدیو
14 فایل
مشاهده در ایتا
دانلود
به مناسبت هفته استاندارد افتتاح سه آزمایشگاه همکار اداره کل استاندارد فارس که موفق به اخذ گواهینامه 17025 شده اند به گزارش روابط عمومی اداره کل استاندارد فارس به مناسبت فرا رسیدن هفته استاندارد آزمایشگاه‌های دقت آزمون در زمینه کالیبراسون تجهیزات اندازه گیری، قصر بازی پارسیان در زمینه آزمون‌های چمن مصنوعی و محصولات نساجی و جهان فولاد آزما در زمینه آزمون دوره‌ای سیلندرهای خودرویی که موفق به اخذ گواهینامه استاندارد ۱۷۰۲۵ شده‌اند، همزمان با فرا رسیدن هفته استاندارد در استان فارس افتتاح شدند. رزمجو، مدیر کل استاندارد فارس در مراسم افتتاح این آزمایشگاه‌ها اظهار کرد: این آزمایشگاه‌ها پس از طی مراحل قانونی و ارزیابی کارشناسان مرکز ملی تأیید صلاحیت ایران موفق به دریافت گواهی تأیید صلاحیت گردیده‌اند. وی تصریح کرد: آزمایشگاه های همکار استاندارد با اخذ گواهینامه تأیید صلاحیت ISO/ IEC 17025 قادر به ارائه خدمات آزمایشگاهی به واحدهای تولیدی و خدماتی داخل کشور، واردکنندگان و صادرکنندگان خواهند بود. این آزمایشگاه‌ها با حضور رزمجو‌ مدیر کل استاندارد و هیأت همراه افتتاح شدند.
نشست خبری مدیر کل استاندارد فارس با اصحاب رسانه به مناسبت هفته استاندارد به گزارش روابط عمومی اداره کل استاندارد استان فارس همزمان با فرا رسیدن هفته استاندارد دکتر رزمجو، مدیر کل استاندارد فارس در نشست خبری با اصحاب رسانه شرکت و از همراهی صمیمانه خبرنگاران با استاندارد فارس در ترویج فرهنگ استاندارد تشکر و جهت همکاری بیشتر با این اداره کل در راستای معرفی و ترویج فرهنگ استاندارد در بین اقشار مختلف مردم و هم استانی‌ها دعوت بعمل آورد . رزمجو در این کنفرانس خبری که به مناسب هفته استاندارد و یکصدمین سال تأسیس سازمان ملی استا ندارد ایران برگزار شد، ضمن یادآوری اینکه هفته استاندارد از 22 مهر آغاز شده و تا 28 مهر ادامه دارد، هدف از این اقدام را رساندن پیام توسعه استانداردسازی به گوش همه اعضای جامعه بیان و شعار امسال را «استاندارد مردمی، اطمینان بخش کیفیت و امید آفرین» اعلام کرد.
اجرای طرح کشوری سنجش میزان اعتماد عمومی مردم نسبت به نشان ملی استاندارد به گزارش روابط عمومی اداره کل استاندارد استان فارس، در راستای توان افزایی سازمان ملی استاندارد ایران در جهت بررسی میزان موفقیت خود در تحقق وظایف و ماموریت های قانونی و شناخت نگرش اقشار مختلف جامعه نسبت به نشان ملی استاندارد با همکاری مرکز افکار سنجی دانشجویان ایران وابسته به جهاد دانشگاهی (ایسپا)، میزان اعتماد عمومی مردم نسبت به نشان استاندارد را از طریق اجرای طرح افکارسنجی در سراسر کشور، مورد سنجش و ارزیابی قرار گرفته تا میزان استقبال عمومی و اطمینان و اعتماد جامعه نسبت به نشان استاندارد مورد بررسی قرار گیرد. رزمجو مدیر کل استاندارد فارس گفت: این طرح بنا به درخواست دفتر تخصصی آموزش و ترویج سازمان ملی استاندارد ایران در سطح کشور در حال اجرا می باشد. رزمجو افزود: اجرای این طرح از روز دوشنبه سوم مهرماه به صورت همزمان و حضوری در میادین مراکز استان ها، شهرستان ها و روستاها (در 31 استان کشور) شروع شده است.
حضور مدیر کل استاندارد فارس در برنامه زنده رادیویی مردم و مسئولین به مناسبت هفته استاندارد به گزارش روابط عمومی اداره کل استاندارد استان فارس، دکتر رزمجو، مدیر کل استاندارد فارس به مناسبت فرا رسیدن هفته استاندارد و یکصدمین سال تاسیس سازمان ملی استاندارد ایران به عنوان مهمان در برنامه زنده رادیویی مردم و مسئولین که از واحد رادیو صدا و سیمای مرکز فارس پخش می‌شود، حضور پیدا کردند. در این برنامه یک ساعته، مدیر کل استاندارد فارس ضمن تبریک به مناسبت فرارسیدن هفته استاندارد و یکصدمین سال تاسیس سازمان ملی استاندارد ایران، به معرفی اداره کل استاندارد فارس و شرح وظایف آن در استان و به اقدامات انجام شده و همچنین برنامه‌های در دست اجرا و اولویت‌های این اداره کل در استان پرداختند. رزمجو یکی از رسالت‌های مهم اداره کل استاندارد استان را نظارت بر تولید و عرضه کالاهای مصرفی مردم برشمرد و افزود: در این راستا تیم‌های بازرسی اداره کل استاندارد فارس به‌طور جدی و فعالانه برای حفظ حقوق مردم تلاش می‌کنند. مدیر کل استاندارد فارس در این برنامه رادیویی از مردم عزیز و هم استانی‌های گرامی خواست که در هنگام خرید کالا به نشان استاندارد و کد ده رقمی درج شده در زیر نشان استاندارد توجه داشته و در جهت اطمینان از صحت علامت استاندارد کد ده رقمی درج شده زیر علامت استاندارد را به سامانه پیامکی 10001517 ارسال تا از اصالت نشان استاندارد اطمینان حاصل نمایند.
در اداره کل استاندارد استان فارس برگزاری نشست بررسی کاربرد هوش مصنوعی در فرآیندهای سازمان ملی استاندارد ایران به گزارش روابط عمومی اداره کل استاندارد استان فارس، نشستی درخصوص کاربرد هوش مصنوعی در فرآیندهای سازمان ملی استاندارد ایران با حضور دکتر ریزانه مدیر کل دفتر برنامه‌ریزی، نوسازی و تحول اداری سازمان ملی استاندارد ایران به صورت مجازی و دکتر رزمجو مدیر کل استاندارد فارس، روسا و اعضای هیات علمی دانشگاه‌های شیراز و صنعتی شیراز در اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی شیراز به صورت حضوری برگزار شد. مدیر کل استاندارد فارس با تاکید بر اهمیت کاربرد هوش مصنوعی در فرآیندها و با توجه به جلسات برگزار شده در همین راستا به ترسیم نقشه راه هوش مصنوعی و اولویت‌ها در سازمان پرداختند. دکتر ریزانه درخصوص اهمیت استفاده از هوش مصنوعی در حوزه سیاست‌گذاری‌های سازمان مطالبی را عنوان و روسا و اعضای هیئت علمی دانشگاه‌های شیراز و صنعتی شیراز نظرات خود را درخصوص ابعاد فنی استفاده از هوش مصنوعی بیان کردند. در این نشست مقرر شد کاربرد هوش مصنوعی در فرآیندهای سازمان ملی استاندارد ایران تبیین و اولویت‌بندی شود تا سازمان ملی استاندارد ایران بتواند در فرآیندهای خود از هوش مصنوعی بهره ببرد. در پایان این نشست مصوباتی به تصویب رسید.
برگزاری دوره آموزشی اطفاء حریق و آشنایی با انواع خاموش کننده ها در اداره کل استاندارد فارس به گزارش روابط عمومی اداره کل استاندارد فارس، دوره آموزشی اطفاء حریق و آشنایی با سیستم های آتش نشانی به منظور حفظ آمادگی در مواجهه با حوادث مربوط به آتش سوزی و همچنین افزایش آگاهی‌ها و مهارت‌های عمومی پرسنل برگزار شد. این کارگاه عملی به همت معاونت استانداردسازی و آموزش اداره کل استاندارد فارس صبح روز شنبه مورخ 1402/08/27 در محوطه این اداره کل برگزار گردید. در این کارگاه آموزشی، آقای مهندس صفری نژاد از کارشناسان خبره اطفاء حریق توضیحاتی کامل در خصوص انواع خاموش کننده‌ها و کارایی هر یک از آنها، نحوه استفاده از کپسول‌های آتش نشانی و مهار و اطفاء حریق بصورت عملی ارائه نمودند و در ادامه، پرسنل جهت تمرین عملی در حیاط اداره کل به اطفاء حریق با انواع خاموش کننده‌ها پرداختند. آرشیو اخبار
حضور کارکنان اداره کل استاندارد فارس در تجمع حمایت از مردم فلسطین به گزارش روابط عمومی اداره کل استاندارد فارس جمعی از کارکنان این اداره کل روز شنبه در حمایت از مردم مظلوم فلسطین و محکوم کردن جنایت‌های اخیر رژیم صهیونیستی در تجمع پرشور مردم شیراز حضور یافتند. همزمان با راهپیمایی بزرگ مردم ولایتمدار شیراز در حمایت از مردم مظلوم فلسطین و اعلام انزجار از رژیم جنایتکار و اشغالگر صهیونیستی مدیر کل و کارکنان اداره کل استاندارد فارس با حضور در این راهپیمایی باشکوه، جنایات رژیم صهیونیستی در غزه را محکوم کردند. گفتنی است در این روز مردم انقلابی و ولایت مدار استان فارس همزمان با سراسر کشور در این تجمع باشکوه حضور یافتند و با در دست داشتن پلاکاردهای ضد استکبار جهانی و صهیونیست خشم خود را نسبت به جنایت‌های اخیر این رژیم کودک کش نشان دادند. مردم بصیر و همیشه در صحنه شیراز با راهپیمایی حماسی حملات گسترده و جنایت‌کارانه رژیم صهونیستی به غزه و کشتار مردم بی دفاع فلسطین را محکوم کردند. شرکت کنندگان در این راهپیمایی که پرچم‌های کشورمان و فلسطین را در دست داشتند، با سر دادن شعار ضد استکبار جهانی و ضد صهیونیستی خواستار توقف جنایات دولت جعلی اسرائیل علیه کودکان، زنان و مردم بی دفاع شدند.
در راستای طرح خالص فروشی شیرینی: جلسه مدیر کل استاندارد فارس با رئیس و اعضای اتحادیه صنف قنادی‌های شیراز به گزارش روابط عمومی اداره کل استاندارد فارس در جلسه‌ای با حضور مدیرکل استاندارد فارس، رئیس و اعضای اتحادیه صنف شیرینی فروشی‌های شیراز، مشکلات قنادان و وضعیت اجرای طرح خالص فروشی شیرینی در استان فارس بررسی شد. رزمجو مدیر کل استاندارد فارس گفت: یکی از وظایف اصلی سازمان ملی استاندارد، برنامه‌ریزی و نظارت بر امور اندازه شناسی قانونی کشور است که در همین راستا اداره اندازه‌شناسی، اوزان و مقیاس‌ها مسئولیت این امر را به عهده دارد. رزمجو افزود: بنا به برنامه‌های اعلام شده از سوی سازمان ملی استاندارد ایران درخصوص کنترل حجم و وزن در داخل کشور، اقداماتی صورت پذیرفته که کنترل و پایش کمیت در بسته بندی‌ها نمونه‌ای از آن است و به‌ عنوان‌ طرحی فراگیر در سراسر کشور در حال انجام است. وی گفت: چندین سال است که تعزیرات حکومتی و اتحادیه‌ها در راستای قوانین و وظایف خود اقداماتی را درخصوص خالص فروشی در شیرینی فروشی‌ها انجام داده‌اند و سازمان ملی استاندارد نیز بابت طرح کلی پایش از سال گذشته در این حوزه ورود کرده است. در همین خصوص با جلساتی که با اتاق اصناف ایران برگزار شد، تفاهماتی در این خصوص بسته شد. دکتر رزمجو در ادامه اضافه کرد: براساس گفتگوهای صورت گرفته با اتاق اصناف و سازمان تعزیرات حکومتی، امیدوار هستیم که بتوانیم نظارت بر طرح خالص فروشی را در شیرینی فروشی‌های سطح استان انجام دهیم. مدیر کل استاندارد فارس گفت: استاندارد سازی جعبه‌ها چند سالی است که در سطح کشور عملی شده و در حال انجام است، در همین راستا جعبه‌ها برای حجم‌های مختلف، وزن مشخصی دارند و حداکثر وزن هم لحاظ شده است. علاوه بر این مصرف کنندگان عزیز می‌بایست حتما به علامت استاندارد و کد ده رقمی درج شده زیر آن توجه نموده و در صورت عدم مشاهده علامت استاندارد مراتب را به این اداره کل اطلاع دهند . وی یادآور شد: طرح خالص فروشی بدون محاسبه قیمت جعبه، طرحی است که با هم افزایی سایر ارگان‌ها انجام می‌شود و می بایست بصورت مستمر اجرا گردد. مدیرکل استاندارد فارس گفت: طبق دستورالعمل جدید سازمان مبنی بر خالص فروشی شیرینی فروشی‌ها چندین ماه است که اداره کل استاندارد فارس به این مسئله ورود کرده‌ و با راه اندازی گشت‌های مشترک با تعزیرات و سازمان صنعت، معدن و تجارت، بازدید از قنادی‌ها و بررسی اجرای خالص شیرینی، پایش شده و اقداماتی را انجام داده اند. رزمجو مدیر کل استاندارد فارس افزود: در این خصوص، اتحادیه قنادان و یوخه پزان شیراز، در تاریخ 1402/04/26 طبق نرخنامه جدید به تمامی واحدهای تحت پوشش این امر را ابلاغ نموده است که نظارت بر حسن انجام این کار به عهده نهادهای نظارتی مانند سازمان تعزیرات، صمت و ... می باشد.
بازدید مدیر کل و کارکنان اداره کل استاندارد فارس از سرای سالمندان شیراز به مناسبت هفته بسیج به گزارش روابط عمومی اداره کل استاندارد فارس در ایام گرامیداشت هفته بسیج، رزمجو مدیر کل استاندارد فارس به همراه کارکنان این اداره کل ضمن بازدید از سرای سالمندان شیراز با سالمندان این مرکز دیدار و با اهداء شاخه گل از این گنجینه‌های مهربانی، معرفت و تجربه تجلیل کرد. رزمجو در این بازدید همچنین با پرسنل و مدیریت این موسسه دیدار و ضمن عرض خدا قوت درباره مشکلات و مسائل این مرکز گفتگو کرد.
تشکیل هشت جلسه کمیسیون ماده 42 در اداره کل استاندارد فارس به گزارش روابط عمومی اداره کل استاندارد فارس در 8 ماهه نخست سالجاری هشت جلسه كميسيون ماده 42 قانون تقويت و توسعه نظام استاندارد در اداره کل استاندارد فارس برگزار که تعداد 65 پرونده مورد بررسی قرار گرفت. این جلسات با حضور مدیرکل استاندارد استان، معاون دادستان مرکز استان، نماینده اداره کل صنعت، معدن و تجارت استان، نماینده اتاق بازرگانی و نمایندگان اتاق تعاون و اصناف استان و کارشناسان این اداره کل برگزار شد. بنا به این گزارش، پرونده 8 واحد تولیدی به دادسرا و پرونده 18 واحد به تعزیرات حکومتی ارسال شد. همچنین 2 واحد تولیدی ملزم به جمع آوری و یک واحد ملزم به اصلاح و بهسازی فرآورده های مغایر با استاندارد شدند و تعداد 26 اخطار و تذکر در کمیسیون فوق الاشاره صادر گردید. رزمجو مدیر کل استاندارد فارس گفت: کمیسیون ماده 42 با ترکیب اعضا مشخص شده در قانون تقویت و توسعه نظام استاندارد، حسب مورد تشکیل و به موارد تخطی مشخص شده در این قانون رسیدگی می کند و با ملاحظه شرایط و امکانات خاطی و دفعات تخلف، در صورت احراز جرم، مراتب را به مرجع قضایی ذیصلاح ارجاع می‌دهد و در سایر موارد، مصوبات کمیسیون شامل تذکر و اخطار، اخذ تعهد، جریمه متناسب با تخلف، جمع آوری محصول از سطح بازار، الزام به بهسازی و اصلاح، فروش فرآورده‌های توقیفی، امحاء کالا و تعطیل واحد تولیدی یا خدماتی، می‌باشد.