eitaa logo
ولايت
14 دنبال‌کننده
50 عکس
107 ویدیو
30 فایل
1 لینک
مشاهده در ایتا
دانلود
حجم رسانه بالاست
مشاهده در ایتا
#نصایح

استاد الهی:

🔹رفتن یا نرفتن به زیارت روی حساب و کتاب است...
حجم رسانه بالاست
مشاهده در ایتا
استاد الهی

🔸 فضیلت کربلا و زیارت حضرت سیدالشهدا علیه السلام
نگویید از راهپیمایی اربعین حسینی ع جامانده ا یم
فعلا قابلیت پخش رسانه در مرورگر فراهم نیست
مشاهده در پیام رسان ایتا
📹 ماجرای مناطره ی امام رضا (ع) با مرتاض بی دین.
🕌 زیارت از راه دور

▪️امام صادق علیه السلام فرمودند:

▪️إذَا بَعُدَتْ بِأَحَدِكُمُ الشُّقَّةُ وَ نَأَتْ بِهِ الدَّارُ فَلْيَصْعَدْ أَعْلَى مَنْزِلِهِ فَلْيُصَلِّ رَكْعَتَيْنِ وَ لْيُومِ بِالسَّلَامِ إِلَى قُبُورِنَا فَإِنَّ ذَلِكَ يَصِلُ إِلَيْنَا.

▪️هرگاه مسیر و فاصله یکی از شما (با مراقد ما) طولانی بود و خانه اش بسیار دور بود، بر بالاترین نقطه خانه خود رفته و دو رکعت نماز بخواند و سپس رو به سوی قبور ما سلام کند که این سلام به ما می رسد.

📚 من‌لایحضره‌الفقیه، ج۲، ص۵۹۹
فعلا قابلیت پخش رسانه در مرورگر فراهم نیست
مشاهده در پیام رسان ایتا
🎥 کربلا ۹۴ سال قبل

🔹قدیمی‌ترین فیلم از کربلا به‌عنوان جدیدترین اثر یافت‌شده از حرم حضرت سیدالشهدا و حضرت عباس منتشر شد.

🔹این فیلم کوتاه توسط «فردریک گادمر» در سال ۱۹۲۷ میلادی تهیه شده. او یک عکاس و فیلمبردار فرانسوی بوده که به کشورهای مختلفی سفر کرده و تصاویر بسیاری را ثبت کرده است.
🔰 محبت به رسول خدا صلی الله علیه و آله و اهل بیت ایشان...

✨ امام باقر علیه السلام از پدر بزرگوارشان امام سجاد علیه السلام نقل می‌کنند که رسول خدا صلی الله علیه و آله فرمودند:

✨حبِّی وَ حُبُّ أَهْلِ بَیْتِی نَافِعٌ فِی سَبْعَةِ مَوَاطِنَ أَهْوَالُهُنَّ عَظِیمَةٌ عِنْدَ الْوَفَاةِ وَ فِی الْقَبْرِ وَ عِنْدَ النُّشُورِ وَ عِنْدَ الْکِتَابِ وَ عِنْدَ الْحِسَابِ وَ عِنْدَ الْمِیزَانِ وَ عِنْدَ الصِّرَاطِ.

✨دوستی من و دوستی خاندان من در هفت جا که بسی هولناک است سودمند است: در دم جان سپردن و در میان گور و بهنگام رستاخیز و در موقع دریافت نامه عمل و بوقت حساب و در پای میزان و در گذشتن از صراط.

📚 خصال ج۲ ص۳۶۰
🏴 روزهای آخر عمر رسول خدا صلی الله علیه و آله و صحبت با امیرالمؤمنین علیه السلام...

📢 بسیار مهم و قابل تأمل.

◾️رسول اکرم صلی الله علیه و آله فرمود: سوى برادرم على و عمويم عبّاس بفرستید تا نزد من آیند؛ پس فرستادند كسى را كه حاضر كرد ايشان را.

◾️همين كه در مجلس قرار گرفتند حضرت رو به عبّاس كرد و فرمود: اى عمّوی پيغمبر! قبول مى كنى وصيّت مرا و وعده هاى مرا به عمل مى آورى و ذمت مرا بَرى مى گردانى؟

◾️عبّاس گفت: يا رسول اللّه! عموى تو پيرمردى است كثيرالعيال و عطاى تو بر باد پيشى گرفته و بخشش تو از ابر بهار سبقت كرده و مال من وفا نمى كند به وعده‌ها و بخششهاى تو!

◾️پس حضرت روى مبارك را گردانيد به سوى اميرالمؤمنين عليه السّلام و فرمود: اى برادر! تو قبول مى كنى وصيت مرا و به عمل مى آورى وعده هاى مرا و ادا مى كنى ديون مرا و ايستادگى مى كنى در امور اهل من بعد از من؟

◾️اميرالمؤمنين عليه السّلام عرض کرد: بلى، يا رسول اللّه!

◾️فرمود: نزديك من بيا، چون نزديك آن حضرت رفت حضرت رسول صلى اللّه عليه و آله و سلّم او را به خود چسبانيد، پس بيرون كرد انگشتر خود را و فرمود: بگير اين را و بر انگشت خود كن و طلبيد شمشير و زره و جميع اسلحه خود را و به اميرالمؤمنين عليه السّلام عطا كرد و پس طلبيد آن دستمالى را كه بر شكم خود مى بست وقتى كه سلاح مى پوشيد در جنگ و به اميرالمؤمنين عليه السّلام داد.

◾️سپس فرمود: برخيز برو به سوى منزل خود به استعانت خداى تعالى. پس چون روز ديگر شد بیماری آن حضرت سنگين شد و مردم را منع كردند از ملاقات آن حضرت. اميرالمؤمنين عليه السّلام ملازم خدمت آن حضرت بود و از او مفارقت نمى نمود مگر براى حاجت ضرورى؛

◾️پس حضرت رسول صلى اللّه عليه و آله و سلّم به حال خود آمد فرمود: بخوانيد براى من برادر و ياور مرا؛ پس ضعف او را فرو گرفت و ساكت شد.

◾️عايشه گفت: بخوانيد ابوبكر را! پس ابوبكر آمد و بالاى سر آن حضرت نشست چون حضرت چشم خود را باز كرد و نظرش به او افتاد روى خود را گردانيد. ابوبكر برخاست و بيرون شد و مى گفت: اگر حاجتى به من داشت اظهار مى كرد.

◾️باز حضرت كلام سابق را اعاده فرمود؛ حفصه گفت: بخوانيد پدرم عمر را! چون عمر حاضر شد و حضرت او را ديد از او هم اعراض فرمود؛

◾️پس فرمود بخوانيد از براى من برادر و ياورم را؛ امّ سلمه گفت: بخوانيد على را همانا كه پيغمبر غير او را قصد نكرده است.

◾️چون اميرالمؤمنين عليه السّلام حاضر شد، اشاره كرد پيغمبر صلى اللّه عليه و آله و سلّم به سوى او كه نزديك من بيا؛ پس اميرالمؤمنين عليه السّلام خود را به آن حضرت چسبانيد و پيغمبر صلى اللّه عليه و آله و سلّم به او راز گفت در زمان طويلى. اميرالمؤمنين عليه السّلام برخاست و در گوشه اى نشست و حضرت رسول صلى اللّه عليه و آله و سلّم در خواب رفت.

◾️پس اميرالمؤمنين عليه السّلام بيرون آمد. مردم به او گفتند: يا اباالحسن چه رازى بود كه پيغمبر صلى اللّه عليه و آله و سلّم با تو مى گفت؟

◾️حضرت فرمود كه هزار باب از علم تعليم من نمود كه از هر بابى هزار باب مفتوح مى شود و وصيّت كرد مرا به آن چيزى كه به جا خواهم آورد آن را ان شاء اللّه تعالى.

📚 منتهی الامال ج ۱ ص ۲۵۶