#طرح_درس
#نشانه_اِ_ــِ_ـه_ه
#صفحه_اول
نویسنده طرح درس : فاطمه صمدی
پایه ی تحصیلی : اول ابتدایی
نام کتاب: فارسی خوانداری و نوشتاری
نام درس : درس هفتم (نشانه ی اِ –ِِ ه )
#اهداف_کلی_درس :
آشنایی دانش آموزان با نشانه و صدای اِ ــِ ـه و ه
تقویت مهارتهای زبانی : آشنایی با اعضا بدن
کلمات جدید :
مادر– باران– آرام- ابر
#اهداف_جزئی درس:
آشنایی دانش آموزان با: آموزش صدا ونشانه ی اِ –ِِ ـه ه
تقویت مهارتهای گوش دادن وسخن گفتن رعایت نکات ایمنی در ورزش ها به خصوص شنا
توجه به محل زندگی خود ودیگران تشخیص صدای اِ –ِِ ـه ه
در اول ، وسط و آخرکلمه
خواندن و نوشتن کلمات با حروف مورد نظر
#اهداف_رفتاری :
دانش آموز طی فرآیند آموزش این درس باید بتوانند : صدا ونشانه ی اِ –ِِ ـه ه را به درستی بخواند و بنویسد.
#مهارت : سخن گفتن وگوش دادن را به کارببندد در گروه همکاری کند به محل زندگی خود علاقه نشان دهد.
#ارزشیابی_آغازین :
سوال در مورد درس پیشین حرف ز
سوال در مورد عکسهای کلیدی درس پیشین حرف ز
#روش_تدریس :
قصه گویی- پرسش و پاسخ و پرسش وپاسخ استفاده از منابع دیداری وشنیداری و بحث گروهی و توضیحی_
تصویرخوانی_صامت خوانی
#طرح_درس
#نشانه_اِ_ــِ_ـه_ه
صفحه_اول
ادامه👇👇👇👇
#تدریس_چهار_شکل_اِ
#استخر
#فارسی
https://eitaa.com/chatribenampaeyaval
#کلاس_اول_دانش_برتر
https://eitaa.com/chatribenampaeyaval
#صفحه_اول
#روش_تدریس
#نشانه_اِ_ــِ _ـه_ه
وسایل مورد نیاز: کاربرگ به تعداد گروه ها – ورقه ی آچار – چسب مایع – کتاب درسی – لوحهد ی آموزشی یا پاورپوینت – فلش کارت – جدول الفبا –کارت کلمات
ایجاد انگیزه:
پس از سالم و احوالپرسی از شعر خانه ی ما را برای دانش آموزان بخوانید و یا اگر بلد هستند با هم هم خوانی کنند.
یک خانه داریم مانند گلدان گل های خانه بابا و مامان من دوست دارم پروانه باشم فرزند خوب این خانه باشم.
#کار_گروهی و #تلفیق_با_درس_علوم، #هنر_و_ریاضی:
از دانش آموزان تعداد و نوع شکل های موجود در پازل را سوال کنید.
مثال : چند پنجره داریم؟ چه شکلی است؟ چند لبه و گوشه دارد؟ اگر یکی از گوشه ها کم شود، چه شکلی درست می شود؟ و مفاهیم اعداد و جمع و تفریق کمتری و بیشتری را به همین ترتیب کار کنید.
چه موجودات زنده ای در پازل می بینید؟ درخت و جوجه
درخت چه قسمت هایی دارد؟ ریشه، ساقه (تنه)، شاخه، برگ، گل، میوه
درخت برای رشد کردن و میوه دادن نیاز به چه چیزهایی دارد؟ آب، خاک، نور خورشید
در تصویر چه چیزهایی از درخت درست شده است؟ در ، پنجره و نرده
از چوب درختان چه چیزهای دیگری درست می شود؟ وسایل چوبی، کاغذ، مداد
غذای جوجه، محل زندگی، پوشش بدن و نوع حرکت جوجه را بگویید. غذای جوجه دانه و حشرات ریز و کرم است، در روستا و مزرعه زندگی می کند، بدنش از پر پوشیده شده و راه می رود.
مراحل رشد جوجه را بگویید. مرغ ابتدا تخم می گذارد بعد جوجه درون تخم رشد کرده آن را می شکند و بیرون می آید و رشد کرده به مرغ یا خروس تبدیل می شود.
از دانش آموزان بخواهید قطعات پازل را رنگ کرده، برش زده و طبق دستور شما بچسبانند. مثال خانه در وسط. درخت سمت راست، نرده سمت چپ، سه جوجه در کنار درخت و …
از کارهای دانش آموزان نمایشگاه درست کنید.
#صفحه_اول
#روش_تدریس
#نشانه_اِ ــِ ـه ه
#استخر
#صفحه_اول
#روش_تدریس
#نشانه_ش
#رهنمودهای_آموزشی
#نشانه_ش
#وسایل_مورد_نیاز :
کاربرگ_مدادرنگی_پاورپوینتِ داستان
قیافه های بامزه_لوحه ی آموزشی
فلش کارت_ جدول الفبا
#ایجاد_انگیزه
پس از سالم و احوالپرسی از دانش آموزان بخواهید بایستند و شعر زیر را همراه با حرکات ورزشی بخوانند.
من دو دست دارم
هر دو تواناست
یکی دست چپ
یکی دست راست
من دو چشم دارم
هر دو تا بیناست
یکی چشم چپ
یکی چشم راست
من دو گوش دارم
هر دو شنواست
یکی گوش چپ
یکی گوش راست
من دو پا دارم
هر دو تا پویاست
یکی پای چپ
یکی پای راست
#کارگروهی و #تلفیق_با_درس_علوم
#هنر_و_ریاضی:
از دانش آموزان بخواهید اندام های متقارن خود را نام ببرند و تعداد هر کدام را بیان کنند.
کارکردهای هر اندام را بگویند.
برای محافظت از هر اندام چند نکته را بیان کنند.
از پاورپوینت قیافه های با مزه استفاده کنید. دانش آموزان باید داستان را با توجه به تصاویر بیان کنند و حالت های مختلف قیافه ها در داستان را تقلید نمایند.
یک کاربرگ به هر دانش آموز بدهید و از آن ها بخواهید شکل را به انسان کاملی تبدیل نمایند و توجه به جزییات را تشویق کنید.
از کار های دانش آموزان نمایشگاه درست کنید.
#صفحه_اول
#روش_تدریس
#نشانه_ش